Ahşap bir ev

Ahşap bir ev inşa etmeden önce

Ahşap bir ev inşa etmeden önce bilmeniz gereken 10 temel şey

Ahşap evler, evlerin yaklaşık% 16’sını veya 2014’te yaklaşık 55.000’i temsil ediyordu. Neden şu anda bu kadar popülerler? Cevap basit: inşaat maliyeti avantajlıdır, malzemeler ekolojiktir ve enerji tüketimi sınırlıdır. Kendi ahşap ev projenize başlamak için ipuçlarımızı öğrenin.

Ahşap bir ev

Ahşap bir ev

1. İPUCU

Avantajları

Beton blok evin aksine, ahşap bir ev çok iyi ısı ve ses yalıtımına sahiptir. Nem kontrolü doğal bir şekilde yapılır, hava daha sağlıklıdır ve sonuç olarak daha az mikrop vardır.

2. İPUCU

Tasarruf

Ahşap evler enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur çünkü ahşap doğal olarak yalıtkan bir malzemedir. İskandinav ülkeleri bu gerçeği Orta Avrupa’dakilerden daha önce anladılar ve ev inşaatları için çok fazla ahşap kullandılar.

3. İPUCU

İnşaat ruhsatı

Geleneksel inşaatta olduğu gibi, bir inşaat ruhsatı gereklidir.

4. İPUCU

Bütçe

Bütçe, geleneksel inşaat için olandan daha azdır ve projeyi bütçenize uyarlamanıza izin vermenin farklı yolları vardır.

5. İPUCU

Kendin Yap

İnşaat konusunda size rekabetçi bir fiyat sunan ekonomik bir çözümdür. Seçtiğiniz üretici malzeme ve çizimleri sağlayacaktır ve eğer inşaata alışkınsanız çalışmaya kendiniz devam edebilirsiniz. Evin üst kısmının montajı için bir inşaatçı tutmalısınız.

6. İPUCU

Temel paket

Bu durumda sadece bir ahşap ev alırsınız. Tüm elemanlar şantiyeye teslim edilir, ancak farklı parçaları monte eden inşaatçıdır. İşin büyük kısmını siz yapmıyorsunuz, ancak çevre düzenlemesi sizin sorumluluğunuzda kalıyor. Bu nedenle, makul bir bütçe sağlamak için sıhhi tesisat, sıhhi ve elektrik tesisatı bilgisine sahip olmanız gerekir.

7. İPUCU

Her şey dahil

Geleneksel bir eve gelince, “her şey dahil” seçeneğini seçerseniz, çok fazla şey yapmanız gerekmeyecek. Açıkçası, maliyet geleneksel bir evinkine çok yakın olacak.

8. İPUCU

Pasif ahşaptan yapılmış bir ev?

Çevreye duyarlı bir proje yürütmek caziptir. Ancak bunu yapma kriterlerinin çok katı olduğunu göz önünde bulundurun: 15kWh / m2 / yıl ısıtma tüketimi, mükemmel hava sızdırmazlığı ve 120kWh / m2 / yıldan az toplam birincil enerji tüketimi. Bu, yaklaşık% 20 ek maliyetle sonuçlanacaktır.

İPUCU 9

Enerji verimli sertifikalar

Enerji tasarrufu sağlayan binalar için, yaşadığınız bölgeye bağlıdır. Fransa’da, örneğin, bu sertifika ile Scellier yardımından yararlanabilirsiniz (mülkünüzde% 13 vergi indirimi).

İPUCU 10

Yangın riski

Diğer yapılarla aynıdır. Bununla birlikte, sert ağaçların yumuşak ağaçtan daha yavaş tutuştuğunu unutmayın.

Seçiminizi teknik bilginize ve inşaat deneyiminize göre uyarlayın. Burada basit bir DIY projesini tartışmıyoruz.

İnşaat ruhsatı için başvurunuzu önceden göndermeyi unutmayın.  

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir