BİR AHŞAP EV DÜZGÜN ŞEKİLDE NASIL YAPILIR?

BİR AHŞAP EV ÇERÇEVESİNİ DÜZGÜN ŞEKİLDE NASIL YAPILIR

Ahşap bir ev çerçevesi inşa ediyorsanız, doğru yaptığınızdan emin olmak istersiniz. İşte bir ev çerçevesinin nasıl düzgün şekilde planlanıp oluşturulacağına dair bir kılavuz.

İyi kemiklere sahip bir ev duydunuz mu? İnsanlar bir eve iltifat ettiğinde, onun temeli ve çerçevesi hakkında konuşurlar.

Bir ev inşa etmeye gelince, güçlü bir çerçeve tüm farkı yaratır.

Evin iskeleti olarak çevredeki yapıyı destekler ve her şeyi bir arada tutar. Çerçeve sağlam veya güvenli değilse, granit tezgahlar ve elle kazınmış ahşap döşeme gibi en iyi iç dekor bile parçalanabilir.

Bugün, bir ahşap ev çerçevesinin nasıl yapılacağını tartışıyoruz. Kendi bina projenizi başlatmaya hazırsanız, burası başlamak için harika bir yerdir.

Daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız? Başlayalım!

1. Kerestenizi Seçin

Çoğu odun benzer görünse de, eşit olmaktan uzaktır.

Ahşap ev çerçevenize başlamadan önce, kullanacağınız kereste türünü seçmeniz gerekecek.

Kural olarak, kereste “sınıflar” olarak sınıflandırılır. Bir numaralı kereste, satın alabileceğiniz en iyisidir. Zamanla küçülme ve büzülme olasılığı daha düşüktür ve daha az düğümle daha düzgün bir görünüme sahiptir.

Malzemelerinizi yerel bir kereste bahçesinden veya bir nalburdan temin ediyor olun, mevcut kereste derecesini sorun. Not düştükçe kalite artarken, fark için daha fazla ödeyeceğinizi unutmayın. Buna göre bütçe ayırdığınızdan emin olun.

2. Temeli Dökün

Kerestenizi seçtikten sonra çerçevenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Her şey vakıfla başlar.

Eviniz için bir yer seçin, ardından evinizin köşelerinin tam olarak nerede olacağını bilmek için arsanızı araştırması için bir profesyonel kiralayın.

Ardından, tüm nemi uzak tutmak için temelleri takmaya ve kapatmaya özen göstererek temeli kazın ve dökün .

3. Ahşap Ev Çerçevenizi Oluşturun

Temeliniz yerinde olduğunda, ahşap ev çerçevenizi oluşturmaya hazırsınız. Yapınızın üç ana bileşeni vardır.

Eşik Plakaları

Takacağınız ilk parçalar eşik plakalarıdır. Bunlar genellikle doğrudan beton temelinize bağlanan basınçla işlenmiş kereste parçalarıdır.

Amaçları, evinizi su çürümesi ve temelinize zarar verebilecek böcek istilaları gibi zeminle ilgili sorunlardan uzak tutmaktır .

Çiviler

Eşik plakalarınız yerleştirildikten sonra, saplamalarınızı takmaya başlayabilirsiniz.

Temelde dikmeler, duvarlarınızı oluşturan dikey kereste parçalarıdır. Kapıları ve pencereleri yerleştirirken hesaba katmanız gerekecek.

Döşemeler

Saplamalar dikey iken kirişler yataydır. Saplamaların üzerinde, kirişleri üzerlerine takmanıza izin veren plakalar olacaktır.

Zeminleri ve tavanları (çok katlı evlerde gereklidir) ve çatı kaplamasını desteklemek için kirişler kullanacaksınız.

Bir Sonraki Tasarımınızı Bugün Hayal Edin

Artık bir ahşap ev çerçevesinin nasıl yapılacağı hakkında biraz daha fazla şey bildiğinize göre, kendi başınıza bir şey inşa etmek için can atıyor musunuz?

Hâlâ beyin fırtınası aşamasında olun ya da tam olarak ne istediğinizi ve nasıl yapılmasını istediğinizi bilin, yardım etmek için buradayız.

Uzman ekibimiz mimari hizmetlerden inşaat yönetimine kadar her şeyi sunar . Eğer hayal edebiliyorsanız, gerçeğiniz haline getirebiliriz.

Başlamak için bugün bizimle iletişime geçin ve birlikte harika bir şey inşa edelim!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.